Skip to content
Skip to service links: contact, tools, help, the group
Skip to search
Skip to main navigation
Skip to sub navigation
Skip to Footer with links to masthead, print, email a friend and disclaimer
 

Komunikat prasowy

Bonn 03/20/2014

Flota alternatywnych pojazdów firmy Deutsche Post DHL powiększa się nieustannie

DHL Article
  • Firmy Deutsche Post DHL i Renault zamierzają zintensyfikować współpracę w zakresie wykorzystania pojazdów napędzanych energią elektryczną
  • Obecnie Grupa DHL wykorzystuje 10,500 alternatywnych pojazdów na całym świecie
W ubiegłym roku, Deutsche Post DHL, światowy lider w dziedzinie logistyki, rozszerzył swoją flotę alternatywnych pojazdów o ponad 4,000 samochodów, zwiększając tym samym ich liczbę do 10,500. Inwestycja w nowe technologie i paliwa alternatywne jest częścią programu ochrony klimatu GoGreen realizowanego przez Grupę DHL. Na całym świecie firma DHL używa 300 pojazdów elektrycznych, ponad 300 pojazdów hybrydowych i prawie 2,500 pojazdów napędzanych biopaliwem, gazem, etanolem oraz pojazdów z systemem dwupaliwowym. Ponadto w celu znacznego obniżenia emisji CO2,, firma DHL wprowadziła modyfikacje aerodynamiczne.

„Należymy do czołówki firm testujących alternatywne napędy: pojazdy napędzane elektrycznie są szczególnie przydatne w realizacji dostaw przesyłek w miastach, na określonych trasach, gdzie można w pełni wykorzystać niską emisję CO2, niski poziom hałasu oraz system efektywny kosztowo. Obecnie w kilku krajach w Europie z powodzeniem używamy samochodów Renault Kangoo Z.E. Firma Renault jest naszym wiodącym i wiarygodnym, światowym partnerem w tej dziedzinie. Z zapałem wprowadzamy zmiany w branży logistycznej, a w przyszłości pragniemy rozszerzyć naszą współpracę z firmą Renault” mówi Manoella Wilbaut, Dyrektor Globalny ds. rozwoju komercyjnego sektora motoryzacyjnego w firmie DHL.

W ramach obecnej działalności Deutsche Post DHL podpisał list intencyjny w sprawie potencjalnej, przyszłej umowy ramowej w zakresie współpracy z producentem samochodów, firmą Renault. Umowa ramowa będzie regulować przyszły zakup samochodów Renault Kangoo Z.E. Kangoo Z.E. jest samochodem napędzanym elektrycznie, wykorzystywanym obecnie do realizacji dostaw we Francji, na Arubie, w Belgii, Danii i w Niemczech. Obecnie firma DHL używa 304 samochody z napędem elektrycznym, w tym Kangoo Z.E., Renault ZOE oraz Renault Twizy.

„Renault, wiodący producent samochodów napędzanych energią elektryczną w Europie, z dumą wspiera światowe wysiłki firmy DHL na rzecz wykorzystania zrównoważonych paliw, przy zachowaniu wymagań biznesowych. Kangoo Z.E. z przestrzenią ładunkową 4m3, stanowi doskonałe narzędzie do realizacji dostaw przesyłek w miastach na całym świecie. Dzięki wspomnianej umowie, Renault i DHL przyspieszą wdrażanie do użytku samochodu Kangoo Z.E. w większej liczbie krajów na wszystkich kontynentach, mówi Uwe Hochgeschwurtz, Pierwszy Wiceprezes Oddziału Sprzedaży Korporacyjnej.

Jako pierwsza w branży firma Deutsche Post DHL obrała sobie za cel redukcję emisji CO2 w całej firmie o 30 procent do 2020 r. w porównaniu do roku 2007. Firma DHL inwestuje nie tylko we flotę pojazdów, ale również w optymalizację sieci i działalności oraz zrównoważone wykorzystanie energii w swoich budynkach i w działalności.

Część ogólnoświatowych wysiłków firmy Deutsche Post DHL stanowi współpraca ze wszystkimi największymi producentami samochodów na całym świecie. W samochodach tych, przeznaczonych do użytku na wszystkich poziomach komercyjnego transportu, znajdują zastosowanie różne technologie, od biogazu do energii elektrycznej. W celu przeprowadzenia testów nowych technologii, firma DHL współpracuje z producentami samochodów i jest częścią kilku branżowych grup roboczych, takich jak Green Freight Europe lub aireg. Najnowszy projekt realizowany jest w niemieckim Bonn, gdzie cała dostawa przesyłek na terenie miasta i okolic odbywać się będzie przy użyciu samochodów z napędem elektrycznym. Do roku 2016 w użyciu będzie 140 pojazdów, w tym kilkanaście samochodów Renault Kangoo Z.E.