Skip to content
Skip to service links: contact, tools, help, the group
Skip to search
Skip to main navigation
Skip to sub navigation
Skip to Footer with links to masthead, print, email a friend and disclaimer
 

Biznes ponad granicami – Zrozumienie handlu międzynarodowego

Handel międzynarodowy jest złożonym procesem, ale też ekscytującą szansą dla Twojego biznesu.

Terminologia zasad Incoterms® i warunków transportu

“Incoterms” jest zastrzeżonym znakiem towarowym Międzynarodowej Izby Handlowej. Zasady Incoterms® i warunki transportu są uznane i akceptowane jako standard w handlu międzynarodowym oraz są regularnie aktualizowane wraz ze zmianami warunków handlowych.

Znajomość Incoterms® zasady sprawi, że będziesz kupował towary od zagranicznych producentów zgodnie z odpowiednimi regulacjami, dokumentacją i procedurami.

Dowiedz się o odprawie celnej z DHL

©iStockphoto.com/sieto
DHL Express jest globalnym ekspertem w handlu międzynarodowym od ponad 40 lat, a obecnie przetwarza kilka milionów deklaracji celnych dziennie. Jesteśmy jedną z największych na świecie agencji celnych i korzystamy z lokalnej wiedzy, żeby zrozumieć różnorodne regulacje celne.

Dlatego DHL jest doskonałym partnerem dla Twojej firmy. Eksperci DHL mogą pomóc Ci przebrnąć przez zawiłości przepisów celnych oraz wszystkie związane z nimi terminy i wytyczne. Zrozumienie procesów i terminologii celnej pomoże Ci wejść na rynki i zbudować trwałe podstawy dla pomyślnego handlu międzynarodowego.

Co należy wiedzieć na temat eksportu

Najważniejszą rzeczą jaką warto wiedzieć na temat eksportu jest to, że żadna firma nie jest za mała żeby stworzyć bazę klientów międzynarodowych. Rynki eksportowe Polski są silnie skoncentrowane w Unii Europejskiej, która jest miejscem docelowym dla 80% polskiego eksportu. Główne towary eksportowe stanowią samochody, maszyny, meble, sprzęt gospodarstwa domowego, węgiel, monitory LCD oraz wyroby żelazne i stalowe. Poniższe instrukcje zawierają informacje jakich potrzebujesz by dołączyć do przedsiębiorców takich jak ty, którzy zarabiają pieniądze na rynku światowym.

W strategii każdego kraju, zorientowanej na utrzymanie zrównoważonej gospodarczej stabilności i wzrostu, eksport odgrywa kluczową rolę. Potencjał dochodowy jaki stwarza działalność eksportowa wykorzystać mogą firmy duże i małe. Wymienione poniżej materiały stanowią pomoc dla uczestnictwa twojej firmy w tej niezwykle dochodowej sferze gospodarki światowej.

Co należy wiedzieć na temat importu

Import służy dwum ważnym celom. Oprócz zaspokajania popytu globalnego konsumenta na towary nieprodukowane we własnym kraju, zaopatruje on biznes krajowy w surowe lub częściowo wykończone materiały potrzebne do produkcji towarów lub reeksportu. Biznesy małe i duże mogą wykorzystać potencjał, jaki oferuje działalność importowa w wytwarzaniu dochodu. Następujące materiały pomagają twojej firmie uczestniczyć w tej przynoszącej zyski dziedzinie gospodarki globalnej.