Skip to content
Skip to service links: contact, tools, help, the group
Skip to search
Skip to main navigation
Skip to sub navigation
Skip to Footer with links to masthead, print, email a friend and disclaimer
 

Informacja prasowa

Warszawa 03/09/2009

Nowy terminal DHL Express w Gorzowie Wielkopolskim już doręcza przesyłki klientom

DHL Article

DHL Express (Poland), lider na rynku krajowych i międzynarodowych usług ekspresowych, uruchomił nowoczesny terminal w Gorzowie Wielkopolskim. To kolejny etap realizacji wieloletniej strategii firmy zakładającej inwestycje w rozwój krajowej sieci logistycznej.


Nowy terminal DHL Express w Gorzowie Wielkopolskim może obsłużyć do 5 000 przesyłek na dobę, czyli aż o 400% więcej niż poprzedni obiekt. Prędkość nowoczesnego sortera, liczącego ponad 40 m, to 2500 przesyłek na godzinę. Terminal posiada 7 bram wyposażonych w rampy hydrauliczne umożliwiające obsługę samochodów ciężarowych oraz 18 bram dla samochodów dostawczych do obsługi przesyłek kurierskich paczkowych. Powierzchnia hali magazynowej to ponad 1000 m2. Sprawną obsługę klientów zapewnia ponad 30 pracowników i kurierów DHL Express.

W Gorzowie Wielkopolskim DHL jest obecny od 1991 roku. Terminal DHL Express obsługuje klientów z części województwa lubuskiego i zachodniopomorskiego, oferując im pełen zakres ekspresowych usług krajowych i międzynarodowych (lotniczych i drogowych).

„Tylko w ciągu ostatnich 2 lat liczba przesyłek obsługiwanych w tym regionie wzrosła o ponad 60%. Uruchomienie nowoczesnego obiektu w Gorzowie w znaczącym stopniu zwiększy wydajność systemu logistycznego oraz wzrost liczby przesyłek przewożonych w ciągu dnia. Dzięki temu będziemy mogli naszym klientom zapewnić najwyższej jakości usługi i odpowiedzieć na ich oczekiwania” powiedział Igor Caban, wiceprezes ds. operacyjnych DHL Express (Poland).

Kurierzy wyposażeni zostali w nowoczesne przenośne skanery Motorola HC 700, dzięki którym on-line mogą odbierać i przesyłać informacje o statusie realizacji zleceń. Przy terminalu w Gorzowie działa też Punkt Przyjęć, w którym klienci bezpośrednio mogą nadawać i odbierać przesyłki.

Zgodnie z realizowaną przez DHL Express (Poland) strategią proekologiczną GoGreen, w nowym terminalu gorzowskim zadbano o wdrożenie odpowiednich rozwiązań w tym zakresie, takich jak segregacja odpadów (np. papier, baterie, tworzywa sztuczne), separator olejów samochodowych, odprowadzanie ścieków do miejskiej kanalizacji oraz własny system ogrzewania na gaz.

Nowy adres terminala DHL Express to: Deszczno 3d, 66-400 Gorzów Wlkp.